گوشی دامپزشکی – فرق گوشی دامپزشکی و پزشکی چیست؟

دامپزشکان نقش بسیار اساسی در حفظ و نگهداری محیط زیست دارند و وجود رشته دامپزشکی و همچنین متخصصان دامپزشکی در تمامی جوامع لازم و ضروری است.اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دامپزشکی هستید لازم است بدانید که این رشته در مقطع کارشناسی 224 واحد درسی را در برمی گیرد که 2 واحد درسی آن مربوط به دروس عمومی، 24 واحددرسی مربوط به دروس پایه ،89 واحد درسی مربوط به دروس اصلی، 49 واحد درسی مربوط به دروس تخصصی ،10 واحد درسی هم به دروس بالینی دامپزشکی، 6 واحد درسی به کارآموزی در روستا،20 واحد درسی به کارآموزی انترنی و 6 واحد هم به پایان نامه و گزارش تحقیق اختصاص دارد.در جدول زیر لیست دروس مقطع کارشناسی رشته دامپزشکی را در اختیارتان قرار داده ایم.همچنین در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی لینک از آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد مطلع شوید.

اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دامپزشکی هستید برای معرفی و آشنایی با رشته دامپزشکی باید بگوییم که این رشته به بیماری های مشترک انسان و دام و همچنین به شناخت، درمان و پیشگیری بیماری های حیوانات غیر از انسان میپردازد. یعنی شما باید خیالتان راحت باشد تا اگر حیوان خانگیتان برای تشخیص درمان نیاز به هرنوع عکسبرداریای داشت یا نهایت تصمیم دکتر به بستری او شد بتوانید روی همان کلینیک دامپزشکی تهران حساب کنید. در صورت آلوده بودن دام و یا فراورده های دامی به هر نوع میکروب، این آلودگی ها در آزمایشگاه توسط غربالگری و کشت سلولی تشخیص داده می شود. همانطور که در مباحث قبل ذکر شد دامپزشکان در طی دوره ی دکتری که 6 تا7 سال می باشد با انواع روش های آزمایشگاهی چون کشت سلولی، غربالگری، انجام الایزا و غیره آشنایی پیدا می کنند. انجام نظارتهای موثر برمراکز و کارخانههای تولیدوفرآوری، ورود، صدور و توزیع انواع دارو، واکسن، سرم، ضدعفونی کنندهها، سموم و مواد بیولوژیک و مواد اولیه موردمصرف دامپزشکی. از این روش می توان برای انسان در آینده نیز استفاده نمود؛ روش های کم تهاجمی استفاده شده برای حیوانات بسیار موثر بوده و بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی نتیجه بخش بوده است. بررسی منشا و دلیل بیماری ها، دوره کمون یا نهفتگی بیماری ها، علائم بیماری، راه های انتقال بیماری، عوامل محیطی موثر در انتقال بیماری، راه درمان و راه پیشگیری از بیماری زمینه های مورد بحث در این گرایش از دامپزشکی می باشد.

حیوان تراریخته توانایی انتقال ژن به نسل بعد را دارد و بیان ژن در موجود تراریخته محصولی کامل، قابل شناسایی و قابل استحصال تولید می نماید. در سالهای اخیر همچون سایر رشته ها و مشاغل نسبت ورود دختران به این حرفه بسیار افزایش پیدا کرده است. سازمان دامپزشکی هر کشور مسئول سیاست گذاری ها و نظارت بر اجرای این دستورالعمل ها می باشد. تاثیر عوامل محیطی در شروع یک بیماری به دامپزشکان کمک می نماید تا بهتر بتوانند شروع بیماری ها را کنترل نمایند. به عنوان مثال دامپزشکان جراح در یک تحقیق با استفاده از سی تی اسکن و هدایت سوزن اسپینال از طریق پوست به دیسک های بین مهره ای توانستهاند دیسک های بین مهره ای را درمان نمایند. به عنوان مثال، ورم پستان گاو، التهاب رحم پستانداران، عوامل مولد کاهش آبستنی، عوامل سقط جنین در گاو، سخت زایی در شتر نمونه ای از بیماری هایی است که در بین دام ها دیده می شود؛ که بدون وجود دامپزشکان این مشکلات حل نمی شوند.

به عنوان مثال آلودگی های زیستی آب ها میتواند بر بافت آبزیان تاثیر سوء بگذارد. مانند جراحی دامپزشکی، مامایی و بیماری های تولید مثل دام، بیماری های داخلی دام، رادیولوژی دامپزشکی، بیماری های پرندگان و بیماری های آبزیان. دامپزشکان و جداسازی و شناسایی این انگل ها میتوانند جلوی رشد آنها را گرفته و تحقیقاتی انجام دهند تا آبزیان در محیط سالم پرورش یابند. امحاء آنها از طرفمأمورین سازمان اقدام خواهد شد. این گرایش از دامپزشکی انواع بیماری های مشترک انسان و دام را بررسی می کند. برای درک بهتر اهمیت توجه به بیماریهای دام و طیور همین بس که طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) ،از میان ۱۷۰۹ عامل بیماری زای شناخته شده در انسان تعداد ۸۳۲ عامل یعنی ۴۹ درصد و از میان ۱۵۶ بیماری نو پدید ،۱۱۴مورد آن یعنی ۷۴ درصد ،از حیوانات به انسان منتقل می شوند . دروس زیستشناسی و آمار و احتمال و پس از آنها، درس شیمی برای موفقیت در این رشته اهمیت فراوانی دارند. این تحقیقات اهمیت مصرف خوراک سالم را بیش از پیش روشن می کند. اعلمی با تاکید بر اینکه بر مراکز تولید مانند کشتارگاهها و واحدهای بستهبندی نظارت بهداشتی انجام میشود، تصریح کرد: در طرح تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی ایام نوروز و ماه رمضان ۱۱۶ اکیپ نظارت بهداشتی دامپزشکی با ۲۳۲ ناظر بهداشتی بر بیش از ۱۸ هزار مرکز تولید، توزیع و عرضه فرآوردههای خام دامی یعنی کلیه مراکز تولید و کارگاههای بسته بندی، سردخانهها و مراکز عرضه مانند رستورانها، کترینگ، آشپزخانه و مراکزی که به نحوی با فرآوردههای خام دام و طیور در تولید سرو کار دارند نظارت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید