همه چیز در رابطه با تحصیل در رشته دامپزشکی 2022 – موسسه مهاجرتی و حقوقی

در لیست زیر رشته دامپزشکی در دانشگاه های کشور های پیشرو در سراسر جهان از جمله ترکیه، آمریکای شمالی ، اتریش، اسکاتلند و انگلستان مورد بررسی قرار می گیرد. نهایتاً در سال ۱۳۳۹ طی دستور وزیر کشاورزی کلیه ادارات دامپزشکی استانها مستقل شده و تحت نظر مستقیم مدیر کل دامپزشکی کشور قرار گرفت. فارغ التحصیلان دامپزشکی می توانند در سازمان دامپزشکی کشور و ادارات مربوط به دامپزشکی استخدام شده و مشغول به کار دولتی شوند؛ از آنجا که کارمندان حقوق محدودی دریافت می نمایند برخی از دامپزشکان اشتغال به کار آزاد را به کار دولتی ترجیح می دهند؛ از طرفی در دهه اخیر وضعیت استخدام در ادارات دولتی در ایران مناسب نبوده و از این رو بستر برای شغل آزاد بهتر فراهم می باشد. اما راه های دیگری هم برای درآمدزایی وجود دارد که برای مثال میتوان به کار آفرینی نیز اشاره کرد که امروز هم با توجه به شرایط فعلی کشور و نیاز فراوان به تولید داخلی و نیاز به تولید غذا و علوفه دام داریم .راه برای ایجاد کسب و کار و شروع کارآفرینی بسیار راحت تر از گذشته شده و خیلی از فارغ التحصیل های رشته دامپزشکی میتوانند که شرکت های تولید علوفه و غذای دام رو با هزینه های خیلی پایین تاسیس کنن و موفق بشوند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: در حال حاضر 6 نوع واکسن تب برفکی در کشور وجود دارد و توانستیم وابستگی خود را به این واکسن از بین ببریم و حتی ماده مؤثر برای تولید واکسن را در داخل کشور تولید کنیم. به طور کلی متوسط هزینه ی زندگی در کشور آمریکا برای یک فرد مجرد ماهانه حدود 2700 دلار خواهد بود. خوشبختانه فارغ التحصیلان دامپزشکی نسبت به بسیاری از رشته ها در کشور وضعیت کاری بهتری دارند. اطلاعات دقیقی از میزان درآمد دامپزشکان در کشور در دسترس نمی باشد. به عنوان مثال دامپزشکان جراح در یک تحقیق با استفاده از سی تی اسکن و هدایت سوزن اسپینال از طریق پوست به دیسک های بین مهره ای توانستهاند دیسک های بین مهره ای را درمان نمایند. رشته دامپزشکی بعد از پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی از رشته های پرطرفدار در کنکور تجربی است و قبولی آن از طریق شرکت در کنکور سراسری ممکن است.

مجله “پژوهش های بــــالینی دامپزشکی” با هدف گسترش و نشر فعالیتهای پژوهشی در زمینه های مختلف علوم بالینی دامپزشکی و رشته های وابسته که کاربرد علمی و عملی در دامپزشکی و پزشکی داشته باشند منتشر می گردد. دانشکده دامپزشکی دانشگاه کرنل در بین دانشگاه های دامپزشکی، داروهای دام، تحقیقات زیست پزشکی و بهداشت عمومی پیشرو می باشد. البته این مبلغ بدون احتساب اجاره بها می باشد. این مدرسه اساساً در علوم دامپزشکی تخصص دارد و در حال حاضر یکی از بهترین کالج های دامپزشکی در جهان است. سطح علمی دانشجویان، تسلط دانشجویان به منابع علمی انگلیسی زبان، تعداد مقاله های منتشر شده توسط فارغ التحصیلان و سابقه کاری فارغ التحصیلان تاثیر زیادی در موفقیت داوطلبان در مصاحبه علمی دکتری تخصصی دارد. این دانشگاه در حال حاضر مقام دوم را در بین بهترین کالج های دامپزشکی جهان دارد. علاوه بر این، دانشگاه کمبریج که در سال 1209 در لندن تأسیس شد، در حال حاضر چهارمین دانشگاه قدیمی باقی مانده در جهان است. کالج دامپزشکی رویال در سال 1791 در لندن به عنوان یک دانشگاه فدرال تأسیس شد. دانشگاه کرنل یک دانشگاه خصوصی است که در سال 1865 تاسیس شده است.

مدرک دانشگاه دامپزشکی دانشگاه ملبورن ، امکان موفقیت در انتخاب شغل دامپزشکی را به راحتی برای شما به ارمغان می آورد که بتوانید به عنوان یک دامپزشک در سمت های سرپرست رفاه حیوانات بزرگ و کوچک، متخصص بهداشت اسب ، دامپزشک دولتی ، نظارت بر سلامتی حیوانات حیات وحش یا دامپزشک باغ وحش مشغول به کار شوید. برخی از فارغ التحصیلان فوق لیسانس دامپزشکی در صورت داشتن طرح های ابتکاری می توانند اقدام به تاسیس شرکت دانش بنیان نمایند. تاسیس کلینیک دام کوچک از دیگر روش های کارآفررینی هست و از درامد کلینیک دامپزشکی اطلاعی ندارن باید بگم که این موضوع کاملا به این بستگی داره که کلینیک در کجا تاسیس بشه.شهر های کوچک که خیلی داشتن حیوانات خونگی در انجا باب نیست جای مناسبی برای مطب های دام های کوچک نیستن. به عنوان مثال برای ورود به رشته دامپزشکی دانشگاه وین اتریش باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کرده و نمره لازم را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید