همه چیز در رابطه با تحصیل در رشته دامپزشکی 2022 – موسسه مهاجرتی و حقوقی

از این رو برای آشنایی بیشتر شما مخاطبان گرامی با رشته دامپزشکی شما را با رشته های مرتبط با این رشته آشنا خواهیم کرد. در این لیست مشاغل به چند دسته تقسیم بندی شده اند، برای اینکه شما بتوانید اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید باید موفق به اخذ ویزای مستقل ۱۸۹ شوید. با توجه به اینکه رشته ی دامپزشکی در کشورهای اروپایی و آمریکایی نسبت به ایران جایگاه و درآمد بالاتری دارد؛ از این رو علاقهمندان به مهاجرت به خارج از کشور برای رشته دامپزشکی تقریباً بالا می باشد. با اینکه رشته دامپزشکی بسیار مهم است اما در ایران به اندازه پزشکی و دندانپزشکی به آن اهمیت داده نمیشود و درآمد رشته دامپزشکی در مقایسه با درآمد رشته پزشکی و رشته دندانپزشکی کمتر میباشد. موسسات مختلفی اقدام به رتبه بندی دانشگاه های جهان می نمایند؛ موسسه کیو اس در بین موسسات معتبرترین رتبه بندی ها را ارائه می دهد؛ زیرا رتبه بندی کیو اس بر اساس مستندات معتبر می باشد. بسیاری از علاقه مندان رشته دامپزشکی قصد دارند برای اخذ مدرک تخصصی و یا دکتری عمومی دامپزشکی به خارج از کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه های تاپ جهان در رشته دامپزشکی تحصیل نمایند. زیرا فارغ التحصیلان رشته بهداشت عمومی فعالیت های مشترک با دامپزشکان دارند.

شغل دامپزشکی در اروپا جزو بهترین و پردرآمدترین مشاغل بوده و دامپزشکان از پرستیژ بالایی برخوردار می باشند. فارغ التحصیلان دامپزشکی می توانند در سازمان دامپزشکی کشور و ادارات مربوط به دامپزشکی استخدام شده و مشغول به کار دولتی شوند؛ از آنجا که کارمندان حقوق محدودی دریافت می نمایند برخی از دامپزشکان اشتغال به کار آزاد را به کار دولتی ترجیح می دهند؛ از طرفی در دهه اخیر وضعیت استخدام در ادارات دولتی در ایران مناسب نبوده و از این رو بستر برای شغل آزاد بهتر فراهم می باشد. علاوه بر رشته های ذکر شده رشته های دیگری نیز به صورت غیرمستقیم با دامپزشکی مرتبط می باشند، به طور کلی میتوان گفت دامپزشکی رشته ای است که با بسیاری از علوم حیاتی مرتبط بوده و می توان آن را مهم ترین رشته در تامین سلامت کلی جامعه دانست. ورودی های ۹۸ ما دانشجویی با رتبه ۳۰۰۰ و دیگری ۲۵۰۰ هستند و این نشون میده روند پذیرش بسیار سخت تر از قبل شده و با سالهای گذشته متفاوته. به طور کلی آشنایی با رشته های مرتبط با یک رشته ما را به شناخت بهتری از یک رشته می تواند برساند. چون واحدهای درسی ما با کشورهای دیگه متفاوت هست تطبیق دروس خیلی کم صورت میگیره.

میانگین درآمد ماهیانه دامپزشکان با توجه به نوع فعالیت آنان می تواند متفاوت باشد؛ حوزه فعالیت دامپزشکان به یک مرکز محدود نشده و دامپزشکان می توانند در حوزه های مختلف فعالیت داشته باشند از این رو نمیتوان مبلغ معینی را به عنوان میانگین درآمد ماهیانه دامپزشکان نظر گرفت. درآمد آنها با توجه به محل کارشان متفاوت است. جغرافیای محل زندگی نیز تاثیر زیادی بر میانگین درآمد ماهیانه دامپزشکان دارد. بررسی وضعیت سلامت شیلات و دام ها، ارائه راهکار برای افزایش باروری در میان دام ها، انجام تلقیح مصنوعی دام ها، ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از بیماری های مختلف در دام ها و شیلات تنها نمونه ای از فعالیت دامپزشکان در این صنایع میباشد، از این رو رشته دامپزشکی رشته ای مرتبط با مهندسی کشاورزی و دامپروری می باشد. نظارت دامپزشکان در کشتارگاه ها و بررسی وضعیت سلامت گوشت ها باعث می شود تا گوشت سالم در بازار توزیع و عرضه شود از این رو رشته دامپزشکی را رشته ای مرتبط با مهندسی صنایع غذایی می دانند. کنترل صنایع غذایی می تواند تاثیری مثبت بر سلامت عمومی جامعه داشته باشد، به کمک دامپزشکان می توان دقیق تر و راحت تر به کنترل صنایع غذایی پرداخت.

افرادی که در کنکور سراسری علوم تجربی شرکت می نمایند در صورتی که بتوانند رتبه بالایی کسب نمایند؛ میتوانند دکتری عمومی دامپزشکی را انتخاب نمایند. بسیاری از دامپزشکان به کارهای تحقیقاتی علاقه زیادی دارند و به عنوان دامپزشکان تحقیق محور در جامعه فعالیت می نمایند؛ تحقیقات دامپزشکان تاثیر بسیار زیادی در سلامت عمومی جامعه، اصلاح تغذیه و سلامت دام ها خواهد داشت. کسانی که علاقه مند می باشند که در رشته دامپزشکی به صورت تحقیق محور فعالیت نمایند تحصیل در این دانشگاه ها میتواند تمامی ایدهآل های آنان را برآورده سازد. بعضی از کلینیک های دامپزشکی نسبت به جا افتادن در بین مردم و تجربه زیاد درآمد بالایی را دارند اما برخی دیگر که در روستاها هستند و استقبال زیادی از آن ها نمی شود به نسبت درآمد کمتری دارند. دانشگاه سیدنی، دانشگاه ملبورن، دانشگاه اوهایو، دانشگاه میشیگان، دانشگاه آریزونا، دانشگاه کلمزون و موسسه تکنولوژی فناوری ماساچوست از دیگر دانشگاه های برتر در رشته دامپزشکی می باشند. تهیه سرم خون و تهیه محیط کشت غربالگری از دیگر فعالیت دامپزشکان در آزمایشگاه می باشد، از این رو رشته دامپزشکی رشته ای مرتبط با علوم آزمایشگاهی می باشد. دامپزشکان فقط مباحث مربوط به بیماری های دام ها را مطالعه نمیکنند، بلکه دامپزشکان بر روی بیماریهای مشترک انسان و دام نیز مطالعه کرده و در مواقع لزوم میتوانند در صورت ابتلا شدن انسان به بیماری های مشترک راه حل ارائه دهند، از این رو دامپزشکی رشته ای مرتبط با پزشکی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید