همه چیز در رابطه با تحصیل در رشته دامپزشکی 2022 – موسسه مهاجرتی و حقوقی

و اختیارات اداره کل دامپزشکی وزارت کشاورزی به سازمانمنتقل میشود. تشخیص و شناسایی صداهای مختلفی که از بدن دامها شنیده میشود به خودی خود کار دشواری است. تمامی علاقمندان به رشته دامپزشکی باید بدانند که با سخت تر شدن رقابت در این رشته و افزایش هر ساله ی متقاضیان آن، برای رسیدن به هدف خود مسیر سختی را پیش رو دارند که نیازمند عزم قوی و داشتن اطلاعات جامعی در مورد رشته دامپزشکی است. عموماً گوشیهای پزشکی مخصوص نوزاد یا جنین این قابلیت را دارند که برای این نوع پرندگان نیز استفاده شوند. کشور کانادا برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته دامپزشکی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها این کشور را دارند بورسیه های تحت عنوان بورسیه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این طرح فرصت بسیار خوبی برای دانشجویان بین المللی است که شانس خود را برای تحصیل رایگان در ترکیه در دانشگاه های دارای رتبه بالا امتحان کنند.

از دیگر فعالیت های دامپزشکان می توان به اصلاح نژاد دام ها، بررسی بهداشت دام ها، پرورش دام، ارائه راهکار برای بیماری های تولید مثل دام، ارائه راهکار برای بالا بردن بهداشت دام ها اشاره کرد. اصلاح نژاد موجب افزایش ضریب تبدیل خواهد شد. همچنین کشتار این ۷۷ میلیون قطعه طیور منجر به استحصال ۱۴۷ هزار تن گوشت سفید شد. حداقل درآمد ماهیانه دامپزشکان در این کشورها ۵ هزار دلار می باشد. این برنامه بورسیه تحصیلی دولت ترکیه از دسامبر سال 2020-2021 برای دانشجویان در سراسر جهان آغاز می شود. شهریه: دانشجویان اسکاتلند / اتحادیه اروپا 1820 پوند؛ دانشجویان انگلستان 9،250 پوند؛ دانشجویان خارج از کشور 19،800 پوند. در پاسخ این سوال باید گفت که بله می توان در اسکاتلند بدون پرداخت شهریه تحصیل کرد اما فقط در یک مورد خاص بدین صورت که فرد متقاضی می بایست شهروند انگلستان باشد که قبلا در اسکاتلند ساکن بوده باشد، یا شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا باشد و برای اولین دوره دانشگاهی ( کارشناسی ) خود اقدام به تحصیل در دانشگاه های اسکاتلند کند هزینه شهریه شما توسط انجمن جوایز دانشجویی اسکاتلند (SAAS ) پوشش داده می شود. برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند.

هزینه های زندگی در انگلیس تقریبا بالا بوده و متوسط هزینه ها برای یک فرد مجرد ماهانه حدود 1050 پوند می باشد. هزینه زندگی در کانادا نسبت به انگلیس و آمریکا و استرالیا ارزان تر بوده، اما نسبت به سایر کشورها بالاتر می باشد، البته ناگفته نماند که درآمد در کانادا نیز بالا بوده و جز کشورهای مرفه به حساب می آید. هر کشور با توجه به قوانین و نیازها و شرایط خود، شرایطی را برای پذیرش نیروی کار وضع کرده است؛ به عنوان مثال داشتن سن زیر ۴۵ سال، تسلط به زبان انگلیسی، سابقه کاری بالا و تایید مدارک توسط هیئت عالی دامپزشکی حداقل شرایط مهاجرت کاری به استرالیا می باشد. همچنین به هیچ عنوان امکان اپلای کاری و ورود به بازار کار دامپزشکی در کشور های دیگر با مدرک ایران وجود نداره و باید هزینه ای انجام دهند و آزمون بدن تا قبول بشن. قبولی در دکترای پیوسته دامپزشکی در ایران مشکل بوده و از طرفی بازار کار رشته دامپزشکی در ایران به خوبی بازار کار پزشکی و دندانپزشکی یا داروسازی نمی باشد؛ از این رو بسیاری از خانواده ها شرایط را برای تحصیل فرزندان خود در رشته دامپزشکی در خارج از کشور فراهم می آورند. دامپزشکی در ایران هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است و از طرفی بسیاری از دامپزشکان از وضعیت کاری و درآمد خود ناراضی می باشد؛ همین امر باعث شده است تا افراد به فکر مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به کشورهایی باشند که از نظر کاری و تحصیلی برای دامپزشکی در وضعیت ایدهآل قرار داشته باشند.

با توجه به افزایش نارضایتی های عمومی از وضعیت کار و درآمد در ایران متاسفانه آمار مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و آمریکایی سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است. با توجه به اینکه امکان تحصیل رایگان در این کشور وجود داشته و شهریه های دانشگاه های این کشور نسبت به سایر کشورها پایین تر می باشد و از طرفی ایتالیا کشور توریستی محسوب می شود، هزینه ی زندگی در ایتالیا نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد، به طوری که متوسط هزینه ی زندگی در ایتالیا 600 تا 700 یورو به صورت ماهانه بوده و در صورت استفاده از خوابگاه و غذاهای سلف دانشجویی این هزینه کمتر نیز می شود. دانشگاه ادینبورگ در حال حاضر ششمین دانشگاه پا بر جا در بین کشورهای انگلیسی زبان محسوب می شود. با توضیحاتی که در خصوص رشته دامپزشکی تا به این جا داده شد، به طور کامل با وظایف و مسئولیت های دامپزشکان در جامعه آشنایی پیدا کرده اید. جلسه کمیته بهداشت عمومی دامپزشکی جامعه دامپزشکان ایران سه شنبه, 19 بهمن 1400 به… درآمد رشته دامپزشکی در ایران مانند شغل های دیگر به معیار های زیادی بستگی دارد به همین دلیل امکان گفتن یک آمار دقیق وجود ندارد. در حال حاضر دانشگاههای دولتی و آزاد در ایران ارائهکننده دورههای مختلف تخصص در رشتههای علومپایه، پاتوبیولوژی و علوم بالینی دامپزشکی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید