معرفی گرایش ها، حقوق و درآمد و بازار کار – فرادرس – مجله

به دلیل شرایط کاری ایده آل برای دامپزشکی در خارج از کشور وجود امکانات آموزشی و تحقیقاتی گسترده در دانشگاه های برتر دنیا برای رشته دامپزشکی بسیاری از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته دامپزشکی در خصوص امکان بورسیه شدن برای این رشته تحقیق می نمایند. در تمام ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام، تاکیدات و توصیه های متعددی درباره حفظ، نگهداری و بهره برداری از حیوانات و منع آزار و اذیت آنها مطرح شده و همچنین برای مسائل زیست محیطی و رعایت شئون و حقوق حیوانات جایگاه مناسبی لحاظ گردیده و با دیدگاهی منطبق بر عدالت و انصاف برخورد شده است. دربارهی حیوانات چه میدانید؟ اگر به حیوانات علاقه زیادی داشته و از کارهای حوزه پزشکی لذت می برید این شغل برای شما مناسب است. قارچ شناسی و بیماریها واحد درسی مشترک بین پزشکی تخصص بیماری های عفونی، دامپزشکی و قارچ شناسی پزشکی می باشد. جالب است بدانید که نه تنها دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی می توانند برای رشته دامپزشکی بورسیه تحصیلی دریافت نمایند؛ بلکه دانشجویان و فارغ التحصیلان شاخه های علوم زیستی میتوانند برای کسب بورسیه دامپزشکی در خارج از کشور تلاش نمایند. بعد از شرکت در کنکور تخصصی دامپزشکی و شرکت در مصاحبه علمی و تخصصی می توانید از بورسیههای داخلی استفاده نمایید بورسهای داخل به این صورت می باشد که شرایط افراد داوطلب را بررسی کرده و در صورت کامل بودن مدارک و داشتن شرایط با توجه به کشور محل تحصیل و مصوبات شورای مرکزی بورس وثیقه ای گرو گذاشته و برای تحصیل به خارج از کشور اعزام می شوید.

علاوه بر بورسیه های خارجی می توانید از بورسیه های داخلی نیز استفاده نمایید. بیماری های طیور و تغذیه اختصاصی توی این واحد درسی مشترک بین علوم و مهندسی شیلات و دامپزشکی می باشد. کنترل کیفی مواد غذایی واحد درسی مشترک بین مهندسی صنایع غذایی و دامپزشکی می باشد. صنایع مواد غذایی واحد درسی مشترک بین مهندسی صنایع غذایی و دامپزشکی می باشد. تلقیح مصنوعی دام واحد درسی مشترک بین دامپروری و دامپزشکی می باشد. پژوهشکده های دامپزشکی در ایران در خصوص عوامل ویروسی، باکتریایی و قارچی که منشاء بیماری مشترک انسان و دام می باشد تحقیق می نمایند. در خصوص امکان بورسیه شدن برای رشته دامپزشکی شرایط دانشگاه ها و کشورهای مختلف را مطالعه نمایید. دامپزشکان دامهایی با اشکال و اندازههای مختلف را معاینه میکنند. همچنین در این مدت ۱۸۳ هزار کیلوگرم گوشت قرمز از چرخه مصرف خارج شده که شرایط لازم از جنبههای مختلف بهداشتی برای مصرف را نداشتند. به عنوان مثال برای ورود به دکتری پیوسته دامپزشکی باید بتوان رتبه بالایی در کنکور به دست آورد؛ حال افرادی که علاقه مند به رشته دامپزشکی می باشند اگر نتوانند به رتبه بالایی در کنکور برسند؛ می توانند در رشته های مرتبط با دامپزشکی تحصیل نمایند.

زبان تحصیل در کشور بلغارستان بلغاری، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی بوده و با داشتن یکی از این چهار مدرک زبان می توانید برای دانشگاه های بلغارستان نیز اقدام نمایید. با توجه به افزایش نارضایتی های عمومی از وضعیت کار و درآمد در ایران متاسفانه آمار مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و آمریکایی سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است. این بورسیه تحصیلی هزینه های شهریه ، کمک هزینه زندگی را با نرخ تعیین شده (برای یک نفر) ، یک بلیط برگشت به انگلیس و کمک های مالی اضافی برای تأمین هزینه های اساسی را پوشش می دهد. کشور استرالیا به عنوان بهشت دامپزشکان معروف می باشد که برای دوره دکتری بورسیه تحصیلی اعطا می نماید. که با توجه به شغل، سابقه کاری و امتیاز شما ویزا های مختلفی به شما تعلق می گیرد. این رشته هر ساله در دانشگاه های سراسری، آزاد و پردیس بین الملل ارائه می شود. مقطع کاردانی دامپزشکی نیاز به رتبه بالایی نداشته و به راحتی می توان در این مقطع قبول شد. این بورسیه برای دانشجویان کشورهای مشترک المنافع که می خواهند تحصیلات کارشناسی ارشد را در انگلستان دنبال کنند ، در نظر گرفته شده است و توسط وزارت توسعه بین المللی انگلیس DFID تأمین می شود.

کشور گرجستان از کشورهایی می باشد که بسیاری از مردم آسیا برای تحصیل در آن اقدام می نمایند. البته توجه داشته باشید که داشتن معدل بالا و تحقیقات علمی شرط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی می باشد. اگر قصد دارید برای مقطع تحصیلی کارشناسی کشور نروژ اقدام نمایید اما مدرک زبان برای ارائه ندارید می توانید زبان تحصیل را نروژی انتخاب کرده و دوره یکساله زبان نروژی را به صورت فشرده قبل از شروع تحصیل پشت سر بگذارید. برای آشنایی با شرایط تحصیل در یک کشور باید یک دانشگاه را انتخاب کرده و شرایط همان دانشگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید. جراح و عضو هیأت علمی دامپزشکی دانشگاه بوعلیسینا و رئیس نظام دامپزشکی استان همدان، در گفتگوی اختصاصی با بسنا، پیرامون تبیین حقایق علم و حرفه دامپزشکی و نیز راههای توسعه همهجانبه آن صحبت کرد. در جریان جنگ جهانی اول در سال ۱۲۹۵ شمسی مطابق با ۱۹۱۶ میلادی، طاعون گاوی به ایران سرایت کرد و نواحی شمالی و مرکزی کشور را فرا گرفت و خسارتهای فراوانی وارد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید