تحقیقات دامپزشکی و فرآوردههای بیولوژیک – راهنمای نویسندگان

مراکز و مراجع علمی دامپزشکی. بنابراین با توجه به محدودیتهایی که در زمینه ارجاع دامهای بیمار به بیمارستانهای آموزشی دانشگاهها وجود دارد، دانشجویان باید برای افزایش تجربه و مهارت خود، به دورههای کارورزی در دانشکده اکتفا نکنند و با حضور در درمانگاههای خصوصی دامپزشکی و سایر مراکز مرتبط، بر حسب علاقه شخصی، برای ورود به بازار کار آماده شوند. دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس مجری دوره های کاردانی دامپزشکی، کارشناسی علوم دامی ، کارشناسی ارشد علوم دامی گرایش های تغذیه دام و فیزیولوژی دام و طیور و دکترای علوم دامی گرایش تغذیه دام و با به کار گیری اساتید مجرب و دارا بودن مراکز پرورش دام و طیور و درمانگاه تخصصی دامپزشکی خدمات آموزشی و پژوهشی را با کیفیت عالی ارائه می دهد.این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن پذیرای دانشجویان محترم می باشد. تهیه وسایل و لوازم فنی، داروها، واکسن، سرم، مواد بیولوژیکی، سموم و مواد ضدعفونی کننده مربوط به مبارزه با بیماریهای دامی. در اواسط سال ۱۳۰۳ در وزارت فوائد عامه اداره کوچکی به نام فلاحت وجود داشت و معاون وزارتخانه آقای قلیخان بیات مبارزه با طاعون گاوی را سر لوحه اقدامات خود قرار داد. 2-1- برگ مشخصات مقاله :این قسمت در یک صفحه مجزا شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی، مرتبه علمی و نشانی نویسنده یا نویسندگان مقاله، پست الکترونیکی و شماره تماس نویسنده مسؤل خواهد بود.

یک گوشی طبی باکیفیت، کار سمع را بسیار سادهتر میکند. از جمله مهترین و خطرناک ترین این بیماریها میتوان به هاری ،جنون گاوی ، سل ، تب مالت ،سیاه زخم ،آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ،کیست هیداتیک ،لیشمانیوز ،تب خونریزی دهنده کریمه کونگو و تب دره ریفت اشاره کرد که در دهه های اخیر خسارتهای جبران ناپذیری برسلامتی و بهداشت انسانها و اقتصاد جهان وارد نموده و جوامع انسانی را با چالش های جدی بهداشتی و اقتصادی مواجه کرده است. در این رشته همچنین به بیماریهای مشترک انسان و دام پرداخته میشود. در ابتدا باید بدانیم که برای بخش دامپزشکی، گوشیها آنچنان مخصوص ساخته نمیشود و بیشتر از گوشیهایی که برای معاینه انسان طراحیشدهاند استفاده میشود. بنابراین تمرین در این بخش اهمیت زیادی دارد و ابزار مهمی که در این رابطه به کار گرفته میشود گوشی پزشکی است. به گزارش روابط عمومی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی- بنا بر برنامه ریزی کمیته امتحانات و آزمون های پیش درمانگاهی و بورد تخصصی شورای راهبردی علوم دامپزشکی، زمان برگزاری آزمون پیش درمانگاهی دامپزشکی این دانشگاه روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ و آزمون بورد تخصصی دامپزشکی این دانشگاه روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ می باشد. در این زمان نظر سابق سرلشگر شیبانی برای استخدام یک نفر کارشناس خارجی مبارزه با بیماریهای واگیردار دام عملی شد و دکتر «لوئی دلپی»، دامپزشک فرانسوی متخصص میکروبشناسی و بیماریهای واگیردار را استخدام کردند.

از طرف دیگر تامین پروتئین، به ویژه تولیدات دامی به عنوان یک رکن اصلی در تغذیه انسانها امری اجتناب ناپذیر بوده و در شرایط کنونی جهان تامین غذای سالم و مکفی برای مردم از اولین وظایف حکومت ها به شمار می رود. تشخیص و شناسایی صداهای مختلفی که از بدن دامها شنیده میشود به خودی خود کار دشواری است. بنابراین دامپزشکان اسب مرتب در سفر هستند و در فضاهای مختلفی قرار میگیرند. این قسمت معمولا مشخص کننده شخص یا محل مطالعه است بنابراین در فایل اسامی نویسندگان آورده شود. 2-2- عنوان :عنوان مقاله حداکثر در 20 کلمه و منعکس کننده محتوای مقاله میباشد. برای اطلاعات بیشتر از اجزای گوشی پزشکی و معیارهای انتخاب گوشی پزشکی به مقاله های دیگر سایت مراجعه کنید. برای اجرا به سازمان ابلاغ میشود. تا اینکه برای تسریع در انجام امور مبارزه با بیماریهای دامی و ضمانتهای اجرایی برای انجام آن در ۲۵ شهریور ۱۳۱۴ قانون «تفتیش صحی حیوانات» مشتمل بر ۹ ماده به شرحی که در ادامه خواهد آمد به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

امکان ادامه تحصیل در رشته دامپزشکی در خارج از کشور به چه صورت است؟ نهایتاً در سال ۱۳۳۹ طی دستور وزیر کشاورزی کلیه ادارات دامپزشکی استانها مستقل شده و تحت نظر مستقیم مدیر کل دامپزشکی کشور قرار گرفت. وی در ۲۵ مهر ماه ۱۳۲۰ با حفظ مقام ریاست دانشکده دامپزشکی به مقام مدیر عامل فنی وزارت کشاورزی انتخاب شد و کشاورزی و دامپزشکی یکجا تحت نظارت عالیه قرار گرفت و ادارات کشاورزی و دامپزشکی توأم شده استانها و شهرستانها از نظر فنی تحت نظر وی قرار گرفت. دامپزشکی دانشی کهن است و در ایران قدیم از دامپزشک به عنوان بیطار یاد می شده است. در برخی از کشورها، دامپزشک عمومی میتواند در رشتههای بالینی حوزه پزشکی ادامه تحصیل دهد که در این مورد هر دانشگاه، تابع ضوابط خاصی است. در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشتههای دانشگاهی مجله فرادرس، به رشته دامپزشکی پرداختهایم و سعی کردهایم تناسب آن با روحیات افراد، دروسی که برای موفقیت در رشته دامپزشکی باید در آنها پایهای قوی داشته باشید، گرایشها، بازار کار و سایر موارد مرتبط را مورد بررسی قرار دهیم. در سال ۱۳۱۸ به موجب بخشنامه وزارتی شماره ۴۳۴۹۷ مورخه ۱۳۱۸/۱۲/۲۸ دامپزشکی شهرستانها ضمیمه ادارات کشاورزی گردید. کشاورزی تأسیس و جایگزین اداره کل دامپزشکی میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید