آشنایی با شغل دامپزشک – ای استخدام

همونطور که تو کارنامه های قبولی هم می بینید قبولی های دانشگاه سراسری رشته دامپزشکی با رتبه های بالای ده هزار صورت گرفته. دامپزشکان نقش بسیار اساسی در حفظ و نگهداری محیط زیست دارند و وجود رشته دامپزشکی و همچنین متخصصان دامپزشکی در تمامی جوامع لازم و ضروری است.اگر علاقه مند به تحصیل در رشته دامپزشکی هستید لازم است بدانید که این رشته در مقطع کارشناسی 224 واحد درسی را در برمی گیرد که 2 واحد درسی آن مربوط به دروس عمومی، 24 واحددرسی مربوط به دروس پایه ،89 واحد درسی مربوط به دروس اصلی، 49 واحد درسی مربوط به دروس تخصصی ،10 واحد درسی هم به دروس بالینی دامپزشکی، 6 واحد درسی به کارآموزی در روستا،20 واحد درسی به کارآموزی انترنی و 6 واحد هم به پایان نامه و گزارش تحقیق اختصاص دارد.در جدول زیر لیست دروس مقطع کارشناسی رشته دامپزشکی را در اختیارتان قرار داده ایم.همچنین در صورت تمایل می توانید با کلیک بر روی لینک از آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه سراسری و آخرین رتبه و تراز قبولی رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد مطلع شوید. تاثیر عوامل محیطی در شروع یک بیماری به دامپزشکان کمک می نماید تا بهتر بتوانند شروع بیماری ها را کنترل نمایند.

بیماری های مشترک انسان و دام به عنوان یکی از گرایش های اصلی رشته دامپزشکی در برخی از دانشگاه های خارج از کشور تدریس می شود؛ بیماری های مشترک انسان و دام در ایران به عنوان رشته تحصیلی مستقل تدریس نشده اما پژوهشکده های بسیاری در دانشکده های دامپزشکی دانشگاه های کشور تحقیقات زیادی در این خصوص انجام میدهند. دامپزشکان در این موضوع نقش بسیار زیادی داشتند؛ زیرا دامپزشکان با خلاقیت و ابتکاراتی توانسته اند از روش های کم تهاجمی برای درمان بیماری ها استفاده نمایند. امروزه علم پزشکی با کمک علم مهندسی سعی می کند تا روش های کم تهاجمی را برای درمان بیماری ها به کار گیرد. بیماری های مشترک انسان و دام یا زئونوز یکی از مهم ترین زمینه های تحقیقاتی رشته دامپزشکی می باشد. تحقیقات دامپزشکان اثرات سوء عملکرد انسان بر محیط زیست را نیز ارزیابی می کند. دامپزشکان با ارائه راهکارهایی به درمان، کنترل و پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و حیوان می پردازند. یعنی می شود بر روی تعداد زیادی از حیوان با وجود احتمال بیماری یا مرگ آزمایش نمود. درآمد رشته دامپزشکی در ایران مانند شغل های دیگر به معیار های زیادی بستگی دارد به همین دلیل امکان گفتن یک آمار دقیق وجود ندارد.

از یک طرف گسترش طاعون گاوی و از طرف دیگر این تذکر سبب شد تا قانون تشکیل «اداره دفع آفات حیوانی» در دی ماه سال ۱۳۰۳ به تصویب مجلس شورای ملی برسد. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. از این رو روش های اخذ ویزا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ به همین جهت ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای پشت سر گذاشتن مراحل اخذ ویزا به موسسه مهاجرتی اعزام دانشجو مراجعه نمایید. در صورتی که شغل شما در لیست مشاغل استراتژیک میان مدت و بلندمدت قرار داشته باشد و تمامی شرایط را داشته باشید و بتوانید امتیاز بالایی کسب نمایید می توانید این ویزا را کسب نمایید. در صورتی که این شرایط را دارید لیست کمبود مشاغل مورد نیاز استرالیا را بررسی نمایید.

خوشبختانه شغل دامپزشکی در لیست مشاغل استراتژیک میان مدت و بلند مدت قرار دارد و در صورت دارا بودن شرایط ویزای مستقل ۱۸۹ به دامپزشکان تعلق خواهد گرفت. در این لیست مشاغل به چند دسته تقسیم بندی شده اند، برای اینکه شما بتوانید اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید باید موفق به اخذ ویزای مستقل ۱۸۹ شوید. در سالهای اخیر همچون سایر رشته ها و مشاغل نسبت ورود دختران به این حرفه بسیار افزایش پیدا کرده است. بیمارستان دامپزشکی تهران به عنوان اولین بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی در کشور در تاریخ 1382/2/20 افتتاح گردید . بدین ترتیب اداره دفع آفات حیوانی یا اداره دامپزشکی مجدداً در سال ۱۳۱۱ مشغول فعالیت گردید. این اداره ابتدا در باغ شاه و سپس در حصارک مستقر گردید. آنها به تشخیص، درمان و تحقیق روی بیماریهای حیوانات خانگی، دام ها و حیوانات باغ وحش ها می پردازند. توانایی تصمیم گیری – همچون پزشکان توانایی تصمیم گیری از مهارت های مورد نیاز برای درمان مناسب حیوانات بیمار است.

دیدگاهتان را بنویسید