آشنایی با شغل دامپزشک – ای استخدام

رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: در حال حاضر 6 نوع واکسن تب برفکی در کشور وجود دارد و توانستیم وابستگی خود را به این واکسن از بین ببریم و حتی ماده مؤثر برای تولید واکسن را در داخل کشور تولید کنیم. مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دامداریها،مرغداریها و تمام مراکزی که دام و طیور زنده را عرضه میکنند، چه از نظر حجم تولید و چه از لحاظ رعایت موارد بهداشتی مورد نظارت قرار میگیرند. مدیریت و نظارت بر پرستاران و پرسنل مراقب حیوانات را بر عهده دارد. بیماری هایی که به صورت مستقیم (تماس با دام آلوده) و غیر مستقیم (استفاده از تولیدات یا فراورده های دامی) به انسان منتقل شده و حیات او را به مخاطره می اندازد و بالاخره دامپزشکان در حفظ محیط زیست نقش به سزایی دارند. همچنین برای افرادی که مشکل شنوایی دارند نیز کیفیت و میزان تقویت صدای یک گوشی پزشکی بسیار مهم است.

قطعاً اگر دانشجو هستید، قیمت و کیفیت و دوام از همهچیز برای شما مهمتر است. برای معاینه اسبها میتوان از گوشیهایی با سری معمولی استفاده کرد اما دقت کنید دو فاکتور کیفیت سری یا دیافراگم در قدرت تقویت صدا همچنین طول تیوب گوشی از موارد بسیار مهم برای این دسته از دامپزشکان است. این امر مستقیماً بر روی دیافراگم انتخابی ما تأثیر دارد. اعلمی با تاکید بر اینکه بر مراکز تولید مانند کشتارگاهها و واحدهای بستهبندی نظارت بهداشتی انجام میشود، تصریح کرد: در طرح تشدید نظارتهای بهداشتی دامپزشکی ایام نوروز و ماه رمضان ۱۱۶ اکیپ نظارت بهداشتی دامپزشکی با ۲۳۲ ناظر بهداشتی بر بیش از ۱۸ هزار مرکز تولید، توزیع و عرضه فرآوردههای خام دامی یعنی کلیه مراکز تولید و کارگاههای بسته بندی، سردخانهها و مراکز عرضه مانند رستورانها، کترینگ، آشپزخانه و مراکزی که به نحوی با فرآوردههای خام دام و طیور در تولید سرو کار دارند نظارت دارند. این طرح از امروز ۱۶ اسفندماه در مشهد و تمامی شهرستان های استان آغاز شده و تمامی شبکههای دامپزشکی استان در آن حضور دارند. در همین رابطه ۳۳۰۰ پرونده مورد تشکیل و ۲۹۵۰ پرونده به مراکز قضایی ارجاع و همچنین از این مقدار ۵۲ مورد منجر به پلمب مراکز شده است.

همچنین درمان و پیگیری تخصصی بیماریهای پیچیده و تکمیل پروژه های تحقیقاتی به منظور اعتلای علم دامپزشکی نیز از اهداف علمی وفرهنگی این مرکز قلمداد میشود . برای انتخاب این رشته نیاز است عوامل مهمی بررسی شود. صاحبان پت می توانند با جستجو در قسمت مراکز دامپزشکی لیست جامعی از دامپزشکی ها اعم از کلینیک و بیمارستان را در شهر شهر تهران بدست آورند و همچنین با ورود به پروفایل هر دامپزشکی اطلاعات دقیقی از خدمات، آدرس، ساعات کاری و لینک های شبکه های اجتماعی و وب سایت آنها را داشته باشند و از نظرات و پیشنهادات و تجربیات دیگران در انتخاب کلینیک دامپزشکی استفاده کرده و جهت کمک به سایر خانواده های پت تجربیات خود در مورد هر دامپزشک و دامپزشکی را با آنها به اشتراک بگذارند و درصورت تمایل به راحتی یک کلیک درخواست سفر خود به دامپزشکی منتخب را با پت راید ثبت نمایند. پیشبینی میشود که در سال ۱۴۰۱ تعداد زیادی از زائران به مشهد سفر کنند. به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. چرا که به مبارزه با بیماری های وحوش و هم چنین بیماری های مشترک بین انسان و وحوش می پردازند که البته در کشور ما کمتر به این نقش توجه شده است.

البته در بیشتر موارد یک فروشگاه ویژه حیوانات برای خرید اسباببازی و دیگر مایحتاج حیوانات نیز در بیمارستان حیوانات تهران وجود دارد. بیشتر اهمیت برای یک دامپزشک برای انتخاب گوشی دامپزشکی، اندازه حیوان مورد معاینه اوست. انتخاب گوشی طبی مناسب، کاملاً مرتبط با بیمار یا دامی است که قرار است معاینه روی آن صورت گیرد. ضمنا لازم به ذکر هست که برای آقایان کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم هم لازم هست. در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد دامپزشک و برخی از دامپزشکان معروف ایرانی ارائه می شود. برای معاینه این پرندگان کوچک لازم است تا سری دیافراگم دارای اندازه مناسبی باشد که بتواند عمل سمع را انجام دهد. با توجه به اینکه در ایام نوروز بر اساس فرهنگ ایرانیان مصرف آبزیان افزایش پیدا میکند بنابراین باید در رابطه با آبزیان اطلاع رسانی شود، زیرا ممکن است افراد سودجو در این حوزه سواستفاده کرده و آبزیان حرام را به صورت فیله به فروش برسانند. مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی ادامه داد: در همین مدت ۷۷ میلیون قطعه طیور از ۱۴ میلیون کشتارگاه در سطح استان کشتار شده که از این میزان قریب به ۸۰ هزار قطعه ضبط شده است.

دیدگاهتان را بنویسید